ללמוד על הטבע מקרוב

Preface First

This is a debugging block

Preface Second

This is a debugging block

Preface Third

This is a debugging block

תוכן

This is a debugging block

קמפוס טבע באוניברסיטת תל-אביב: מקרבים את הטבע לבית וללב

"אתה מאמין? כאן? ליד הבית?" חוזרת וקוראת אחת האימהות לבנה בן הארבע בתחילתו של הסיור המודרך בגן הזואולוגי, ומצביעה בהתלהבות על הברווזים והצבאים המתהלכים בחופשיות, ממש בסמוך למבקרים. במהלך הסיור בגן מספרים המדריכים של 'קמפוס טבע' על בעלי החיים בארץ וחולקים עובדות מרתקות על עולם החי: מדוע בולעים העופות את הדגים עם הראש כלפי פנים (כדי שהזימים והקשקשים יחליקו בגרון בקלות), על מה מעיד מראם הזהה של הזכר והנקבה בברבורים או במגלנים (על שוויוניות בטיפול בצאצאים) ולאיזו משפחה משתייך הצבוע (רמז: לא לכלביים ולא לחתוליים). וכך, בין טווס שזה עתה פרש את תפרחת הנוצות המרהיבה שלו, לבין חיפוש מאתגר אחר השעיר המצוי (דורס הלילה הקטן בארץ) המוסווה בין ענפי העצים בכלוב, לא ברור מי מתלהב ונהנה יותר – ההורים או הילדים.

 

ללא מחיצות

קמפוס טבע פותח שער לאוצרות הטבע של אוניברסיטת תל-אביב בפני הקהל הרחב: הגן הזואולוגי ובו האוסף הגדול ביותר של בעלי החיים מהארץ, הגנים הבוטניים שבהם ניתן לסייר בנופי הצומח של הארץ ולהכיר צמחים מרחבי העולם, ואוספי הטבע הלאומיים שבהם מתקיים איסוף ותיעוד נדיר של המגוון הביולוגי של הארץ ואזור הים התיכון.

 

הפעילויות המגוונות של קמפוס טבע מקדמות את הכבוד כלפי עולם הטבע, מנחילות ידע על תהליכים אקולוגיים ואבולוציוניים ומעניקות תובנה לגבי מורכבות הטבע, וכל זאת ללא מחיצות - בהתבוננות, במגע ובהאזנה. מדריכי קמפוס טבע הם סטודנטים לתארי מוסמך ודוקטור מהפקולטות למדעי החיים ולרפואה, העוסקים בחקר המגוון הביולוגי על היבטיו השונים. בנוסף לאלו, חוקרים בכירים מלווים את הפעילויות השונות ומדריכים בחלק מהן.


 

לאתר קמפוס טבע >

 

Postscript First

This is a debugging block

Postscript Second

This is a debugging block

Postscript Third

This is a debugging block

Postscript Fourth

This is a debugging block