מעורבות חברתית באגודת הסטודנטים

Preface First

This is a debugging block

Preface Second

This is a debugging block

Preface Third

This is a debugging block

תוכן

This is a debugging block

מגוון פרויקטים של מעורבות בקהילה מטעם אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב מעודדים לקחת אחריות על החברה באמצעות נתינה

 

מעורבות חברתית באגודת הסטודנטים
מעגלים של נתינה באגודת הסטודנטים

להרגיש חלק ממשהו משמעותי

אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב הינה האגודה היחידה בישראל שמחלקת מדי שנה מלגות על סך כ-2 מיליון שקלים, הניתנות כולן לסטודנטים תמורת מעורבות חברתית ותרומה לקהילה. החזון החברתי הוא להפוך את החוויה הסטודנטיאלית באוניברסיטת תל- אביב לאקטיביסטית והתנדבותית תוך העצמת תחושת ההשפעה על החברה ויצירת אווירת סולידאריות ואכפתיות בקמפוס. האגודה חרטה על דגלה את עקרון האקטיביזם החברתי ותומכת בכל יוזמה סטודנטיאלית דמוקרטית.

 

"ביומי הראשון ללימודים נציגי אגודת הסטודנטים תפסו אותי לשיחת בוקר על מעורבות סטודנטיאלית." מספרת עדי גולדנצוייג, סטודנטית לתואר ראשון בביולוגיה ובכימיה. "במקביל, כבר הופיע בתיבת המייל שלי פירוט של כל הפרויקטים למעורבות חברתית מטעם האגודה. נותר לי רק לבחור למה אני הכי מתחברת. במשך שנה הייתי נציגת הסטודנטים לכימיה. עזרתי לסטודנטים בדברים הקטנים אך החשובים שמשפרים את חיי היומיום בפקולטה. בימים אלו אני משתתפת בפרויקט צמ"ח (ציונות, מנהיגות, חינוך), במסגרתו צוותי סטודנטים מגיעים לכיתות י' בתיכונים ומעבירים שיעורים בנושאי ציונות ויחסי פרט וחברה. כשמתנדבים דרך האוניברסיטה תחושת השייכות למקום גוברת, פוגשים סטודנטים נוספים שדומים לך ומרגישים חלק ממשהו משמעותי."

 

מעגלים של נתינה

האגודה מציעה מגוון מסגרות ופרויקטים של מעורבות בקהילה. בין התכניות ניתן למצוא את פרויקט א.י.ל – אקדמיה יוצאת לקהילה, אשר בשיתוף עם פקולטות וחוגים שונים באוניברסיטה, פותח קורסים אקדמיים במסגרתם יוצאים הסטודנטים לפעילות שבועית בקהילה. פרויקט "הדברות" מפתח תכנית דיאלוג ייחודית בין יהודים, ערבים וסטודנטים בינלאומיים בהדרכתם של הסטודנטים הפעילים, ואילו בפרויקט "מעגל של נתינה" בשיתוף "הלל תל-אביב", מתנדבים הסטודנטים אחת לשבוע עם ילדים אשר הוריהם או אחיהם חולים בסרטן, או חוו אובדן כתוצאה מן המחלה.

 

אחד מן הפרויקטים המשמעותיים ביותר שמובילה האגודה בשנתיים האחרונות הוא פרויקט "ילדי הלילה" שבמסגרתו יוצרים הסטודנטים קשר אישי עם בני הנוער בעיר תל-אביב במטרה לאתר בני נוער בסיכון או במצוקה ולסייע להם.

 

כמו כן, פעילים עשרות סטודנטים במרכז ההתנדבות V-club, המציע מסלולי התנדבות מותאמים אישית לכל סטודנט על-פי יכולתו, מסגרת הזמן ותחומי העניין שלו, כמו גם אירועים וימי התנדבות מאורגנים בהיקף מצומצם יותר.

 

מעורבות חברתית באגודת הסטודנטים היא רק מסגרת אחת בה יכולים הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב לתרום לחברה. היחידה למעורבות חברתית בדקאנט הסטודנטים מציע מגוון מסגרות של מעורבות בקהילה תמורת מלגות וקרדיט אקדמי. ההיצע הרב מאפשר לסטודנטים למצוא את מסגרת ההתנדבות המתאימה, המשמעותית והקרובה ביותר ללבם.


לעמוד מעורבות חברתית באגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב >>

 

Postscript First

This is a debugging block

Postscript Second

This is a debugging block

Postscript Third

This is a debugging block

Postscript Fourth

This is a debugging block