פרופ' אריאל פורת נבחר לנשיא אוניברסיטת תל אביב

Preface First

This is a debugging block

Preface Second

This is a debugging block

Preface Third

This is a debugging block

תוכן

This is a debugging block

מחליף בתפקיד את פרופ' יוסי קלפטר, שהשלים שתי קדנציות כנשיא האוניברסיטה
19 מאי 2019

חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב אשרר היום (19.5) את מינויו של פרופ' אריאל פורת לנשיא האוניברסיטה. החלטתו של חבר הנאמנים התקבלה לאחר שהוועד המנהל קיבל את המלצת ועדת החיפוש ואישר את המינוי פה אחד, ולאחר שסנאט האוניברסיטה הצביע בעד בחירתו של פרופ' פורת ברוב גורף.

 

הנשיא הנכנס מחליף בתפקיד את פרופ' יוסי קלפטר, שסיים שתי קדנציות כנשיא אוניברסיטת תל אביב.

 

פרופ' אריאל פורת סיים תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ולאחר מכן השלים את התואר השלישי במסלול הישיר לדוקטורט. את הפוסט דוקטורט עשה באוניברסיטת ייל. נושאי המחקר שלו הם: דיני חוזים, דיני נזיקין וניתוח כלכלי של המשפט.

 

פרופ' פורת הוא בעל קתדרה באוניברסיטת תל אביב ובעל קתדרה של פרופסור אורח באוניברסיטת שיקגו. הוא שימש אף כפרופסור אורח באוניברסיטאות רבות ויוקרתיות בעולם, כדוגמת: סטנפורד, NYU, קולומביה, ברקלי, וירג'יניה וטורונטו. על הצטיינותו המחקרית זכה בפרסים רבים, בהם פרס א.מ.ת וכן פרס חשין, פרס צלטנר ופרס זוסמן. פרופ' פורת הוא חבר באקדמיה הלאומית למדעים.

 

בשנים 2002-1998 שימש פרופ' פורת כראש מרכז-על צגלה למחקר רב תחומי של המשפט. במסגרת זו, ייסד את כתב העת Theoretical Inquiries in Law, המדורג ככתב העת המשפטי הראשון בעולם מחוץ לארה"ב.

 

בשנים 2006-2002 כיהן כדקאן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, שהפכה בשנים אלה לפקולטה בינלאומית ורב-תחומית. בין היתר, ייסד פרופ' פורת שתי תכניות לתואר שני בינלאומיות, אחת משותפת עם אוניברסיטת ברקלי והשנייה עם אוניברסיטת נורת'ווסטרן. כן הקים תכניות רבות לחילופי סטודנטים עם בתי הספר למשפטים הטובים בארה"ב.

 

כדקאן, פרופ' פורת ייסד והוביל את תכנית הקבלה לתלמידים מצטיינים מהפריפריה, שיושמה לאחר מכן באוניברסיטה כולה, ואף היה שותף בתכניות חברתיות אחרות שפעלו בקמפוס כדוגמת 'אוניברסיטה בעם'.

 

פרופ' אריאל פורת: "זכות גדולה נפלה בחלקי לעמוד בראש מוסד מפואר כל כך כמו אוניברסיטת תל אביב. עם זאת, לצדה של זכות זו מוטלת עלי גם אחריות כבדה – כלפי סגל האוניברסיטה ותלמידיה וכלפי החברה בישראל. אני גאה ליטול על עצמי אחריות זו. אעשה הכל על מנת להוביל את האוניברסיטה לשיאים חדשים".

Postscript First

This is a debugging block

Postscript Second

This is a debugging block

Postscript Third

This is a debugging block

Postscript Fourth

This is a debugging block