משבר האקלים ב-360 מעלות

Preface First

This is a debugging block

Preface Second

This is a debugging block

Preface Third

This is a debugging block

תוכן

This is a debugging block

הירשמו לקורס אונליין חדש וחוצה פקולטות בנושא משבר האקלים
06 ספטמבר 2020

מהן ההשלכות האקלימיות והסביבתיות של התגברות אפקט החממה? האם יש תוצאות פסיכולוגיות לשינויי האקלים? כיצד תכנון עירוני בר קיימא יוכל להציל אותנו מאסונות טבע? האם חיזוי אקלים אזורי ומדינתי ישפיע על ההשלכות של ההתחממות הגלובלית במזרח התיכון? את התשובות לכל השאלות האלה ועוד רבות אחרות, תוכלו לקבל בקורס בחירה חדש בשם 'משבר האקלים וקיימות - מבט רב תחומי'.

 

הקורס, שייפתח בסמסטר א' לכלל תלמידי האוניברסיטה כקורס בחירה לתואר ראשון, מספק הזדמנות ייחודית לסטודנטים מכל הפקולטות להיחשף לאופן שבו תחומי מדע ודעת שונים ומגוונים עוסקים באותה הסוגיה. "הוא מעודד חשיבה ביקורתית ורב-מערכתית על משבר האקלים, ואנו מקווים שיהווה זרז לא רק למעורבות ולפעילות אזרחית אלא גם לדיון אינטלקטואלי שמחבר בין חלקי הקמפוס", אומרת פרופ׳ רות רונן מהחוג לפילוסופיה בפקולטה למדעי הרוח ע"ש לסטר וסאלי אנטין, יוזמת הקורס ומי ושאחראית עליו לצדו של פרופ' קולין פרייס, ראש החוג ללימודי סביבה בביה"ס לסביבה ולמדעי כדור הארץ ע"ש פורטר.

 

המרצים בקורס הם מומחים מתחומי ידע שונים: מדעי הסביבה והאטמוספירה, מדעי האקלים, ביולוגיה, אקולוגיה תעשייתית, פילוסופיה, היסטוריה, גיאוגרפיה, מדעי החברה (סוציולוגיה וכלכלה), פסיכולוגיה, ארכיטקטורה (תכנון עירוני), הנדסה, כלכלה, משפט ומדיניות ציבורית.

 

הקורס יוצע בסמסטר א׳ של שנת הלימודים תשפ״א בהיקף של 2 ש״ס, והציון עליו יינתן על סמך בוחן בסיום כל שיעור (30% מהציון) ובחינת סיום. מעוניינים לקחת אותו כקורס בחירה בתואר שלכם? פנו למזכירות החוג שלכם.

 

לסילבוס הקורס >

Postscript First

This is a debugging block

Postscript Second

This is a debugging block

Postscript Third

This is a debugging block

Postscript Fourth

This is a debugging block