שיחות סקייפ באנגלית וסמול-טוק בטורקית: המרכז למצוינות בכישורי שפה מרחיב את פעילותו

Preface First

This is a debugging block

Preface Second

This is a debugging block

Preface Third

This is a debugging block

תוכן

This is a debugging block

כל סטודנט או איש סגל באוניברסיטה, כמו גם סטודנטים מאוניברסיטאות אחרות, יכולים להירשם לשירותי המרכז ולשפר כישורי שפות זרות בשיעורים פרטיים ובחבילות מפגשים במחירים נוחים
19 מאי 2016
המרכז למצוינות בכישורי שפה מרחיב את פעילותו

המרכז למצוינות בכישורי שפה (CLE), הפועל במסגרת היחידה ללימודי שפות, ממשיך להרחיב את פעילותו. במרכז, היחיד מסוגו בישראל, ובו ניתן לקבל שיעורי שפה פרטניים לפי בחירה, החליטו לאחרונה להוסיף לשיעורי האנגלית גם שיעורים בספרדית, בצרפתית, בערבית ואפילו בטורקית. "המרכז קיים מזה שלוש שנים וזוכה להצלחה רבה", מספרת ד"ר רוזלי סיטמן, מנהלת היחידה ללימודי שפה. 

 

כל סטודנט או איש סגל באוניברסיטה, כמו גם סטודנטים מאוניברסיטאות אחרות, יכולים להירשם דרך אתר המרכז ולקבל שיעורים פרטיים בני 45 דקות בעלות נמוכה של 80 ש"ח לשיעור, או לרכוש חבילה של עשרה מפגשים, המזכה במפגש נוסף חינם. המורים במרכז הם בחלקם מורים של היחידה ללימודי שפות, ובחלקם סטודנטים מחו"ל לתארים מתקדמים הלומדים באוניברסיטה. "אנחנו מנסים לבנות קהילה סביב ה-CLE ולהיעזר בקהילות הקיימות בקמפוס", מסבירה ד"ר סיטמן. 

 

שיפור יכולות כתיבה, דיבור והכנה לאירועים מיוחדים

"בהתחלה חשבנו שהדרישה היחידה תהיה לשיפור יכולת הכתיבה", היא מוסיפה, "אבל מהר מאוד גילינו שאנשים צמאים לתרגל את הדיבור ואת אוצר המילים שלהם, וכמו כן מעוניינים בכישורי שפה שקשורים למאה ה-21, כמו מצגות או פיצ'ינג. לדוגמה, היה אצלנו דוקטורנט שרצה להתקבל לאוקספורד וידע שיצטרך לעבור ראיון בסקייפ. עשינו איתו סימולציה לראיון, והוא התקבל. אחרים מרגישים שהם צריכים עזרה לפני כנס, כדי לעבוד על המצגת או ההרצאה. אחרים באים כדי לחזק את הדקדוק ואת הכתיבה, למשל, חברי סגל מנהלי שצריכים לכתוב מיילים לחו"ל. כל אחד לפי הצורך שלו".

 

"יש אצלנו סטודנטים מכל התארים, מתואר ראשון ועד דוקטורט, וגם כמה מרצים", מספרת הרייט רובין שמנהלת את המרכז. לדבריה, עד כה למדו במרכז כמאה איש. "לאחרונה התחלנו להפעיל גם שיעורים און ליין שמתקיימים בסקייפ, כך שגם אם אתה גר בחו"ל או במקום מרוחק בארץ, אפשר לנהל שיעורים, ואפילו לעבוד יחד על מאמר. אנשים פשוט נדהמים מהשירות, כי לא מדובר רק בלימוד, באמת אכפת לנו מהאנשים ואנחנו רואים איך הם מתקבלים לעבודות ולפוסט-דוקטורטים, ומצליחים בקורסים שהם לוקחים".

 

למידע נוסף ולהרשמה >

 

כתובת דוא"ל לפרטים נוספים: cle@post.tau.ac.il

 

Postscript First

This is a debugging block

Postscript Second

This is a debugging block

Postscript Third

This is a debugging block

Postscript Fourth

This is a debugging block