"פנחס" של פיני טבגר, בוגר אוניברסיטת תל אביב, זכה בפרס הראשון ב"חממת סם שפיגל" על סך 50,000 דולר

Preface First

This is a debugging block

Preface Second

This is a debugging block

Preface Third

This is a debugging block

תוכן

This is a debugging block

בפרס השני זכה "כביש הסרגל" של מאיה דרייפוס, בוגרת נוספת של ביה"ס לקולנוע ולטלוויזיה ע"ש סטיב טיש
23 יולי 2017

במוצ"ש, ה-15 ביולי, הוענקו זו השנה השישית פרסי חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי בסך 70,000 דולר, תרומת קרן ברכה. בפרס הראשון על סך 50,000 דולר זכה "פנחס" של הבמאי-תסריטאי פיני טבגר, בוגר ביה"ס לקולנוע ולטלוויזיה ע"ש סטיב טיש, בהפקת חיים מקלברג.

 

הפרס השני על סך 20,000 דולר חולק בין שני פרויקטים: "כביש הסרגל" של מאיה דרייפוס, גם היא בוגרת ביה"ס לקולנוע ולטלוויזיה ע"ש סטיב טיש, והמפיקה אסתי-יעקב מקלברג, ו-"שמיים עירומים" (גאורגיה) של דיאה קולומבגאשווילי (Dea Kulumbegashvili) והמפיק ראטי אונלי.

 

באירוע התחרו תשעה פרויקטים נבחרים מישראל, פיליפינים, נורבגיה, גאורגיה, מלזיה והולנד, לאחר עבודת תסריט של שבעה חודשים עם מנטורים מהליגה הבינלאומית הראשונה. הפרויקטים הוצגו על ידי הבימאים והמפיקים בליווי סצנות מהסרטים העתידים לחבר שופטים בינלאומי, אנשי תעשייה מרחבי העולם וקהל רב במשכנות שאננים ירושלים. בטקס הסיום שהתקיים בכנסייה הסקוטית בירושלים בהנחיית הזמרת והשחקנית אסתר רדא, נכחו 80 מוזמני החממה, שהגיעו במיוחד מרחבי העולם וישראל.

 

חוויה עוצמתית משולשת

יו"ר חבר השופטים של החממה, הנגמה פנאהי - נשיאת חברת ההפצה Celluloid Dreams מצרפת, נימקה את הבחירה בסרט הזוכה: "הפרזנטציה של "פנחס" סיפקה לנו חוויה עוצמתית משולשת - תסריט רגשי וקונפליקטואלי בעל יסודות אוטוביוגרפים מרתקים, סצנה רבת יופי בהשתתפות השחקן העתידי, ויכולתו של הבמאי-תסריטאי פיני טבגר, להנכיח את יופיו הפנימי המיוחד של הסרט בפרזנטציה."

 

התסריט של "פנחס" מבוסס על דמויות ואירועים מחייו של היוצר והבמאי פיני טבגר. פנחס בן 12 ואמו תמרה הם עולים מרוסיה. פנחס מבלה את מרבית זמנו לבד, בזמן שתמרה עובדת קשה על מנת לפרנס אותם. חבריו לכיתה כבר מתכוננים לטקס הבר-מצווה, ופנחס מבקש משכנו הדתי הרווק, שמעון אמזלג, להכין אותו לטקס, למרות התנגדותה של אמו לטקס הדתי. תמרה מתאהבת בשמעון, ופנחס מצידו, מתמסר לאווירה המשפחתית השלמה שנוצרה. עניינים מתחילים להסתבך, כשהרב של שמעון לוחץ עליו להינשא למישהי מהקהילה שלהם. פנחס מסרב לקבל את עזיבתו של שמעון, מאשים את אמו בכך ומחפש נקמה.

 

המותחן הנשי הפסיכולוגי "כביש הסרגל" של מאיה דרייפוס עוקב אחר היעלמותה של אישה צעירה בעיצומו של קיץ לוהט בעפולה. איש ממשפחתה לא מחפש אחריה ורק חוקרת משטרה אחת אינה מניחה לעניין. התסריט זכה במענק פיתוח מטעם "נשים בתמונה" בסך 60 אלף שקל ב-2016.

 

Postscript First

This is a debugging block

Postscript Second

This is a debugging block

Postscript Third

This is a debugging block

Postscript Fourth

This is a debugging block